БУРДЯКІВЦІ. КОСТЕЛ  Різдва Діви Марії. (1871 р.)/(2011).

Тернопільська обл. Борщівський р-н.

На пагорбі над сільським ставом стоїть цей невеликий, але красивий костел Різдва Діви Марії. Його червону покрівлю видно ще з дороги, тому храм легко побачити і знайти. 

Перша згадка про поселення відноситься до XV століття. Костел зведено в 1871 році, польською католицькою громадою, за підтримки родини Голуховських.

Впродовж XIX століття, ця польська родина володіла Скалою та Бурдяківцями. Костел перебуває з доброму стані, доглянутий і красивий є вагомою прикрасою села. За комуністичних часів про костел було і годі щось взнати, через банальну причину: неподалік села знаходилась підземна пускова установка міжконтинентальних ракет. На початку 90 років ракети забрали, а шахту підірвали.

БУРДЯКІВЦІ.

      Бурдяківці— село в Борщівському районі, Тернопільської області. Розташоване на північному сході району. Назва села походить від назви річки Бурда, що протікає поруч. Населення села в 2003 році складало -1091 осіб. В 1917 році біля села відбувся останній бій Гуцульської сотні легіону УСС. Село згадують у Кресовій книзі справедливих на сторінці 110.