ВИСІЧКА. КОСТЕЛ. XIX ст./(2011).

Тернопільська обл. Борщівський р-н.

      Костел в селі Висічка стоїть на території колишньої фортеці і можна зробити припущення, що під будівництво було використано фундамент оборонної вежі. Побудований в кінці XIX століття як родова усипальниця родини Чарковських - Голейовских.

фото початку XX ст.
фото початку XX ст.

Архітектурно костел-каплиця споруджена в стилі ампір, досить незвичному і не характерному для Поділля та Галичини. Незважаючи на невеликі розміри храму він досить вишуканий.

Над вхідною аркою збереглися родові герби: Абданк (Abdank) – родини Чарковських (Czarkowski), та Косцеша (Kosciesza) – родини Голейовських (Golejewski), власників замку.

Дах костелу вже давно впав, в середині зарослі кущів та дерев. Крипту хтось розкопував недавно, але напевно там вже все цінне винесене набагато раніше. Зберігся вишуканий вівтар навпроти входу. За московитів в храмі була колгоспна комора, зберігся характерний напис на стіні: «Стережи своє колгоспне майно». Своє-колгоспне! Красиво придумано!

Поруч з костелом стоїть деревяна церква Святого Миколая, побудована в 1763 році. Два християнських храми мирно стоять поруч вже більше ста років. Один пропадає, інший доглядається громадою.

ВИСІЧКА.

Висічка — село в Борщівському районі Тернопільської області. Населенн складає 600 чоловік.Розташоване на північному заході району над річкою Нічлава. На території Висічки виявлено давньоруське городище.