ВИШНІВЕЦЬ. КОСТЕЛ святого Станіслава. (1757 р.)/(2012).

Тернопільська обл.  Збаразький р-н.

     В Старому Вишнівці, на правому березі річки Горинь, височать руїни костелу святого Станіслава.

В Вишнівці було два костели, костел монастиря Босих Кармелітів, що знаходився поруч з замком, не зберігся. Костел святого Станіслава споруджено в 1757 році Яном Каролем Мнішеком, коли Вишнівцем володіла родина Мнішеків. Цілим костел дожив до Другої світової війни і був знищений пожежею в 1944 році.

Кажуть, що ніби під час бойових дій, а на справді це свідомо зробили московити. Зараз храм стоїть пусткою і руйнується. Храм хрестоподібний у плані з нартексом. Пресбітерій відділений від нави балюстрадою. Даху немає, склепіння нави обвалилося, штукатурка з зовнішніх стін облетіла. На тильній стіні храму, в арочній ніші верху, збереглося розпяття Христа. В середині храму ще доживають віку розписи на стінах, арочні галереї, красиві колони на які опираюся арочні перекриття. Збереглися сходи в стіні які ведуть на хори костелу. Крипти засипані сміттям та землею. Поблизу храму знаходиться дзвіниця. На верху дзвіниці стоїть безлика, зруйнована часом скульптура.  

Костел святого Станіслава.

ВИШНІВЕЦЬ.

      Вишнівець ( до 1939 року Вишневець) - селище міського типу Збаразького району, Тернопільської області, на лівому березі річки Горинь (правій притоці Прип'яті). Населення у 2003 році становило 3940 осіб. Перша писемна згадка відноситься до 1395 року. Тоді Вишневець (Вишнівець) був власністю князя Корибута Ольгердича. В кінці XV століття Вишнівець отримує магдебурзьке право. З 1569 року у складі Речі Посполитої. Важливий торгівельний і культурний центр південної Волині, на той час.