ДУНАЇВ. КОСТЕЛ святого Станіслава(1485/1585р.р.)/(2010).

Львівська обл. Перемишлянський р-н.

     Село Дунаїв відоме з 1386 року. В 1404 році воно належало львівському архієпископу Якубу Стрепі. В 1585 році, на місці дерев'яного храму, за наказом архієпископа Яна Димітра Соліковського (1582-1603), було зведено кам'яний костел. В 1724 р. храм було реставровано після пожежі архієпископом Яном Скарбеком.  В 1766 році храм освятили і нарекли  ім'ям св. Станіслава.

Костел стоїть в центрі села на високому пагорбі. Разом з замком, який не зберігся, вони складали оборонний комплекс в ті часи міста.

Розписи склепінь відносяться до 1742 року. Стіни розписали близько 1766 року.  Костел і після відновлень зберіг вигляд оборонної споруди.  Товщина стін храму складає 1,5 метра. Стіни у верхній частині, обрамлені бійницями у вигляді ключа. Під стелею розмістилися оборонні галереї.  З західної сторони знаходиться масивна башта у три яруси. Входи до храму обрамлені білими порталами.

На північній стіні збереглося білокам'яне готичне вікно. На відреставрованих стінах залишені місця де можна побачити старовинну кладку.

                                                ДУНАЇВ.

      Дунаїв — село в  Перемишлянському районі, Львівської області. Населення становить 683 осіб.

     У 1413 р. тут була заснована Католицька парафія  та облаштована садиба львівських архієпископів. В 1424 р. король Ягайло дав дозвіл архієпископу Яну Жешовському перетворити Дунаїв на місто, надавши йому Магдебурзьке право.  Ян Жешовський будує в Дунаєві замок. В часи Першої світової частину палацу розібрали австрійські вояки, а росіяни під час відступу його підпалили.