ЗУБРЕЦЬ КАПЛИЦЯ - КОСТЕЛ.  (XIX ст.)/(2012).

Тернопільська обл. Бучацький р-н.

     Неподалік від головної дороги села Зубрець, на дорозі, що звертає вліво, на пагорбі стоїть невелика капличка-костел.

Історія цієї каплички вельми не весела. В ній поховано парубка-панича з родини Качмарчуків, який загинув на полюванні через необережне поводження зі зброєю. Батько загиблого керував фільварком графа Бадені в селі Зубрець. Десь в крипті каплиці-костелу і зараз лежить тіло цього молодика. В подальшому каплиця слугувала храмом для католиків які мешкали в селі, та в навколишніх хуторах.
Сюди вони збиралися на службу, так-як найближчий костел знаходився у Коропці.

Невелика, але красива капличка стоїть на пагорбі вже більше 200 років. За словами місцевої пані, вона пам'ятає, що її мати розповідала про те, що капличка була на цьому місці ще до Першої світової війни. Правда в ті часи за капличкою починався сосновий ліс. Зараз на пагорбі залишилося лише декілька сосен. Місцеві жителі називають каплицю костелом.       

ЗУБРЕЦЬ.

     Зубре́ць - село в Бучацькому районі, Тернопільської області. Розташоване у межиріччі річок Зубринка та Баришка, за 12 км від Бучача. і найближчої залізничної станції Бучач. Поблизу села виявлено курганні поховання ранньоскіфського часу (XI-XII століття до нашої ери.. Перша писемна згадка про поселення датується 1773роком. У 1992 році на місці зруйнованої комуністами у 1946 році символічної могили борцям за незалежність України було насипано нову могилу. Ця могила знаходиться на вулиці Центральній.