ЛАСКІВЦІ. КОСТЕЛ. (..........)/(2010).

Тернопільська обл. Теребовлянський район.

     Село Ласківці відоме з давніх княжих часів. Входило до складу Теребовлянського князівства і називалося в ті часи Велике Око, а далі Кизьминець. Після 1340 року селом заволоділи поляки.

Не раз на село нападали татари та турки. Населення брало активну участь в Визвольній війні українського народу під проводом Б.Хмельницького. Повстанням селян керував Ілько Крупка. Великої руйнації поселення зазнало в 1676 – 1683 роках. Після 1683 року село потрапило знову під владу Польщі. У 1772 році, в наслідок другого поділу Польщі, село перейшло під владу Австро-Угорщини.

Костел знаходиться на околиці села, на роздоріжжі. Можливо через те, що село було декілька разів зруйноване і відбудова посувалася все далі на захід. Про назву храму, час його побудови, знайти відомостей не вдалося. Можливо, побудували його за часів Регіни Потоцької, з родини Потоцьких, що була власницею села в другій половині XVII століття.

За комуністів храм використовували як колгоспну комору, тому він знаходиться у відносно доброму стані. Зник лише декор на стінах як ззовні так і в середині, «кудись» поділися статуї з фасаду, з дзвіниці пропали дзвони. А зараз стоїть костел самотній на перехресті доріг: вітер зриває решти даху, дощ руйнує стіни, час стирає пам'ять.

ЛАСКІВЦІ.

Ласківці – село в Теребовлянському районі, Тернопільської області на березі річки Звиняч. Поселення відоме з 1340 року. Населення у 2001 році складало 2000 осіб