ЛИЧКІВЦІ. КОСТЕЛ  Зачаття Діви Марії. (1706 р.)/(2010).

Тернопільська обл. Гусятинський р-н.

      Костел в Личківцях розташований на високому пагорбі над річкою  з красивою назвою Тайна.

Будівництво храму Напорочного Зачаття Діви Марії розпочалося в 1706 році. Місце було вибране в центрі замкового двору. Зараз від замку залишилися лише сліди, а велична споруда костелу в ренесансному стилі збереглася до наших днів. Величний трикутний портал прикрашений обелісками. Храм входив до оборонного комплексу споруд замку, про що свідчать розміщені високо над землею вікна та товсті стіни споруди. З верхнього ярусу костелу видно всю округу.

Фундували зведення костелу подружжя Анджея Францішека та Алоїзи Катаржини Дружбацької-Кравецької.

      Над вхідним порталом храму знаходиться картуш на якому написано латиною, що будівлю реставровано в 1728 році. Також можна прочитати латиною: "KNOCKIN’ ON HEAVENS DOOR" ("Достукатися до небес"). В середині збереглися вишукані колони та елегантні арочні перекриття. За словами місцевих жителів дах впав в 2006 році. Так і лежать його залишки в середині храму. В костелі поховано в 1818 році Яна Шептицького, на той час дідича Личківців, генерал-ад'ютанта Війська Польського, учасника походу французької армії Наполеона Бонапарта на Москву. В часи панування комуністів в костелі був склад мінераьлних добрив. Навіть зараз в храмі відчувається цей їдучий отруйний сморід московитського комунізму.

                                            ЛИЧКІВЦІ

 Личківці - село Гусятинського району, Тернопільської області. Розташоване на річці Тайна, на сході району. Населення складало 1313 осіб в 2001 році. Є пам'ятка природи — 350-річна липа. Поблизу Личківців виявлено археологічні па­м'ятки трипільської культури та часів Київської Руси. Перша писемна згадка про село відноситься до 1562 року як місто, одним із влас­ників якого був Я. Калиновський. В 1848 році поблизу Личківець знайшли кам'яну ста­тую Збруцького ідола.