ОКОПИ. КОСТЕЛ СВЯТОЇ ТРІЙЦІ. (1693р.)/(2011).

Тернопільська обл. Борщівський р-н.

      Костел Святої Трійці в Окопах було зведено тоді, коли будувалася фортеця, в проміжку між 1692 та 1699 роками. В 1748 році його перебудували у стилі бароко. Знаходиться костел в центрі села неподалік Кам'янецької брами.

Над входом у святиню вибито дати: 1693-1769-1903. 1693 – рік будівництва костелу. 1769 - рік оборони костелу конфедератами. 1903 – рік реставрації храму. Поблизу храму знаходиться невелика дзвіниця. Костел відіграв важливе значення у повстанні Барських конфедератів. У листопаді 1786 року загони повсталих конфедератів, на чолі з братами Пуласькими, перейшли Дністер та зайняли Жванець та Окопи.

8 березня 1769 року московитське військо, що прийшло на допомогу польському королю, розпочало штурм Окопів. Останнім оборонним рубежем конфедератів став костел Святої Трійці. Повстанці конфедерати, на чолі з Казимиром Пулаським, закріпилися в костелі та вирішили стояти на смерть. Зараз костел – руїна. Залишилися рештки покрівлі, яку намагалися відновити, та роботи не завершили.

В середині храму збереглися частково старовинні розписи, та викладена плиткою підлога. Після Першої світової війни костел частково відновили поляки. Коли прийшли комуністи в костелі зробили комору для збереження збіжжя. Зараз в храмі місцеві жителі зберігають сіно. Також відомо, що костел в найближчий час буде відновлено.

ОКОПИ

      Око́пи (колишня назва:Око́пи Свято́ї Трі́йці, (пол. Okopy Świętej Trójcy) — село в Борщівському районі, Тернопільської області. Населення  в 2001 році складало -557 осіб. Околиці Окопів — зона відпочинку, що належить до регіонального ландшафтного парку «Дністровський канйон».Поблизу Окопів виявлено археологічні пам'ятки трипільської культури і фракійського гальштату.