ПЛІХІВ.  КОСТЕЛ.  (XX ст.)  (1932-1939 р.р.)/(2011).

Тернопільська обл. Бережанський район.

     В середині села Пліхів, на невисокому пагорбі знаходиться костел. Оглядаючи залишки храму можна ще впізнати неоготичний архітектурний стиль будови. Дах обвалився, всередині зарослі кущів та дерев. Стіни храму, ті що встояли, в кращому стані. Складається враження, що костел відновлювався недавно, та видно не вдало.

Чогось детальнішого про католицький храм довідатися не вдалося, та можна припустити, що костел було споруджено в 30 роках XX століття, коли в селі була чисельна польська громада. Після 1939 року, по приходу комуністів, костел почав занепадати і руйнуватися. Зараз це хоч і не повна, але руїна, а шкода. Невеликий, охайний, готичний та красивий він би став архітектурною окрасою села.

ПЛІХІВ.

     Плі́хів — село в Бережанському районі, Тернопільської області. Розташоване на річці Золота Липа, на півночі району. Населення в 2007 році складало -124 особ. В селі народився справжній патріот України, художник, твори якого є українськими за характером Мороз Михайло Ількович (1904-1992 р.р.). Роботи художника прикрашають резиденції президента США, канцлера Баварії, прем’єр-міністра Канади, Кардинальську Палату в Ватикані. В Україні його творча спадщина маловідома.