ПОРОХОВА. КОСТЕЛ Богоматері (1929р.)/(2012).

Тернопільська обл. Бучацький р-н.

     В центрі села Порохова, на пагорбі, знаходиться костел Богоматері. На місці де зараз височить мурований храм, в 1893 році було зведено і освячено 26 серпня 1893 року деревяний костел. В ті часи костел було зведено в імя Різдва святого Іоанна Хрестителя.

Мурований костел Богоматері Королеви Польщі було зведено в 1929 році коли порохом у селі Порохова був Антоній Кані. Коли в село прийшли комуністи в 1944 році, пороху вдалося врятувати від більшовиків і вивезти вівтар і інше майно храму у Польщу.

Храм був обнесений високим муром, та зараз від нього залишився лише фундамент поблизу головного входу в костел. В 1993 році костел було повернуто римо-католикам. Храм повторно освячено в 1995 році під титулом Богоматері. Завершилася реставрація костелу в 1996 році. Зараз це ошатна та пишна споруда.

ПОРОХОВА

      Порохова́ – село в Бучацькому районі, Тернопільської області. Розташоване на річці Баришка. Перша писемна згадка про поселення відноситься до 1452 року. Населення села складало 1110 осіб в 2007 році. У селі є родовище травертину.Поблизу села виявлено археологічні пам'ятки підкарпатської культури шнурової кераміки. У Порохові народився науковець Д. Літевчук.