ПОСТОЛІВКА. КОСТЕЛ святих Петра та Павла (1890р.)/(2012).

Тернопільська обл. Гусятинський р-н.

      Поблизу дороги, що пролягає селом Постолівка, знаходиться неоготична каплиця святих Петра та Павла. Про дату побудови храму можна лише здогадуватися.

В одних джерелах це XVIII століття, але скоріш за все каплицю було споруджено в 1890 році. В 1923 році вона була відремонтована та перебудована. Апостоли і досі стоять в нішах на фасаді храму. В Павла вже немає більшої частини голови, та і стан скульптур святих такий самий занедбаних як і у всієї споруди. Ще вище, в ніші, стоїть ще один святий, який не знаю.

А от сингатурка впала в середину храму, туди ж завалилася і значна частина покрівля. З під штукатурки проглядає добротна цегла. Вишуканий портал  ще зберігся, так само як і оригінальні вхідні двері. Дві колони головного фасаду увінчують вцілілі обеліски. Каплиця є пам'яткою місцевого значення.

ПОСТОЛІВКА.

       Постолі́вка - село Гусятинського району, в Тернопільській області. Розташоване на берегах річки Гнила.Населення в 2007 році складало 1341 людина. Перша писемна згадка про село відноситься до 1546 року. Поблизу села виявлено археологічні пам'ятки трипільської, підкарпатської культури шнурової кераміки, скіфської і давньоруської культур.