РАКОВЕЦЬ. КОСТЕЛ-КАПЛИЦЯ. (1835р.)/(2012).

Івано-Франківська обл. Городенківський р-н.

      В центрі села Раковець, на горбку поблизу дороги, знаходиться старий польський цвинтар. Цвинтар засаджений яблунями і серед них височать надмогильні хрести. Поруч з старою огорожею цвинтаря, стоїть каплиця-костел.

Невеликого розміру, збудована з каменю в класичній манері, зовсім не помітна з дороги. Вхід заріс високими кущами. Навкруги розораний город. Головний фасад каплиці-костелу завершується трикутним фронтоном прикрашений з двох сторін камяними вазами (акротеріями). Ваза з лівої сторони фасаду вже впала і лежить поруч біля входу.

У верхній частині фронтону знаходиться вирізаний з білого каменю знак з літерами J і D. Над входом збереглася памятна дошка з написом присвятою.

       Напис свідчитьТекла з скарбу Боровських Дверніцька присвячує той пам’ятник для чоловіка Міхала Дверніцького і брата його Механдра Дверніцького дня 29 місяця листопада 1835 року». (Tekla ż Skarbków Borowskich Dwernicka poswięca te Pamiątkę dla Męza Michała Dwernickiego i brata Jego Mexandra Dwernickiego gnia 29 Miesćąca Listopada 1835 Roku.) Отже ці брати напевне  лежать у цій каплиці у крипті.     

РАКОВЕЦЬ.

      Ракове́ць — село в Городенківському районі, Івано-Франківської області, розташоване на правому березі річки Дністер. Населення складає 823 особи. Перша згадка про село відноситься до 1440 року. На околицях Раківця виявлено дві пізньопалеолітичні стоянки, поселення давньоруських часів, та знайдено золоті монети епохи Олександра Македонського.