СКАЛА-ПОДІЛЬСЬКА.КОСТЕЛ Вознесіння Діви Марії XVIIст. р.)/(2011).

Тернопільська обл. Борщівський р-н.

     Костел Вознесіння Пресвятої Діви Марії побудований в першій половині XVII століття, в центрі містечка, неподалік від замку. Костел виконував також оборонні функції, про що свідчать високі вікна і товсті стіни, а також мур, яким був обнесений храм. 

Фортеця - замок, костел, містечко, були зруйновані турками. В 1719 році розпочалося відновлення храму, яке завершилося в 1724 році. Відновлення відбувалося коштом старости містечка.

В 1852 році відбулася реставрація костелу, під час якої знесли баню над вівтарем, а башту над входом було добудовано в висоту і завершено шатровим шпилем. В башті встановили годинник. Так храм набув готичного вигляду. Дах вкритий черепицею яка збереглася з часів відновлення.  Виготовлялася черепиця в Коломиї сто років назад. У плані храм має форму хреста з рівними сторонами.

 

На фасаді храму вмуровані меморіальні дошки на честь Тадеуша Костюшка та Адама Міцкевича.

Після Другої світової війни совіти перетворили костел в комору. Потім в храмі розмістили магазин, а далі електростанцію, яка так і не запрацювала. Частину веж та мурів знесли в 1945 році, а те що залишилося в 1975-1980 роках. До храму руки не дійшли, забракло часу.

       В 1989 році храм повернули громаді. Костел відремонтували та відновили мури та оборонні вежі, що оточували храм.

 

                                     СКАЛА-ПОДІЛЬСЬКА

     Скала-Подільська —зараз  селище міського типу Борщівського району Тернопільської області, розташоване на західному Поділлі над рікою Збруч. Розташоване на правому березі річки Збруч. До 1939 року носило назву Скала-над-Збручем. Населення містечка в 2007 році складала — 4288 осіб. Містечко відоме з XIII століття. Місто отримало Магдебурзьке право в 1443 році. Поселення зазнало спустошень під час нападів татар та турків у 1497, 1516, 1539, 1615, 1672 роках.