УСТЕЧКО. КОСТЕЛ  (1876р.)/(2012).

Заліщицький р-н. Тернопільська обл.

     При вїзді в село Устечко, з правої сторони від дороги, на пагорбі височить костел. Споруджено костел в 1876 році. Храм мав статус парафіяльного, от як був освячений знайти не вдалося. Навкруги костелу ростуть високі дерева, дві високі липи ростуть з обох сторін сходів головного входу у храм закриваючи головний фасад.

У верхній частині споруди зявилася тріщина. Храм діяв до приходу комуністів. В 1945 році його закрили. Відтоді він стоїть пусткою. Поляків виселили в Польщу, а храм занепадає та руйнується, хоча стан його кращий за стан костелу в Червоногороді. Споруджено храм з пісковику який має характерний червонуватий колір.

На стінах багато слідів від куль. Залізна покрівля, від вітрів та негоди руйнується, але сінгатурка ще стоїть. Стеля костелу ще тримається, хоча в деяких місцях вже видно небо, в середині храму збереглися розписи. Скоріш за все доля храму буде не завидна. Без догляду храм не зможе ще довго боротися з часом та негодою.

УСТЕЧКО.

      Усте́чко — село в Заліщицькому районі Тернопільської області. Розташоване на правому березі річки Дністер, біля місця впадання річки Джурин в Дністер. До Другої світової війни поблизу Устечка було два хутори, які заселили поляки. Населення в 2007 році складало -820 осіб. Перша писемна згадка про село відноситься до 1414 року як Устє. В 1661 році згадане як місто, на переправі через Дністер. В 1934 році Устечко було позбавлене статусу міста і переведене в розряд сіл.