ЯЗЛОВЕЦЬ. КОСТЕЛ  Успіння. (1589-1590 р.р.)/(2009).

Костел Успіння в Язловцю побудований в 1589-1590 роках. Храм був оборонний, оточений оборонним муром з вежею. Третій поверх  вежі добудували в XIX столітті, в ренесансному стилі. Сам костел можна віднести до готичного стилю. Це ошатна споруда з п'ятигранним пресбітерієм та двома симетричними каплицями. В середині збереглися фрагменти фрески Ісуса над вівтарем.

Крутими сходами в середині вежі можна піднятися на другий поверх (хори) і на третій поверх. Будова вражає своєю монументальністю. В храмі похований відомий польський композитор Микола Гомулка (1535-1609 р.р.). Його прах спочиває під плитою, справа від входу в костел, про що свідчить напис на плиті латиною. 

Комуністи використовували храм як комору, та від блискавки в 1956 році згорів дах костелу. Тому, коли зник дах, процес руйнування будови прискорився. В такому занедбаному стані знаходиться костел і зараз. Та враховуючи, що будували на совість, будова ще стоїть і бореться з часом своїми силами.

 

 

                                  ІСТОРИЧНІ ПОСТАТІ ДОБИ

  • Микола Гомулка (1535-1609 р.р.)— найвідоміший польський композитор епохи Відродження. Він народився в місті Сандомирі, але тривалий час проживав у тодішній столиці - Кракові. Композитор першим у Європі написав музику до всіх 150 псалмів. 

                       ЯЗЛОВЕЦЬ. КОСТЕЛ Успіння. (1589-1590 р.р.)

    Язловець(Яблунівка (1947-91)) — село в Бучацькому районі Тернопільської області. Населення — 617 чоловік (2007 рік). Засноване в першій половині XIV століття на торговому шляху зі Львова в Молдову. В ті часи це було місто у володіннях магнатів Бучацьких-Язловецьких, які побудували там замок. У XVI столітті містечко з правом ярмарку, який став одним з найбільших на Поділлі. Язловець мав численну вірменську колонію, а в XVII столітті підпав сильній полонізації.