ЯРМОЛИНЦІ. КОСТЕЛ святих Апостолів Петра та Павла (1793р.)/(2012).

Хмельницька обл.

В центральній частині міста Ярмолинці, поблизу дороги стоїть костел святих Апостолів Петра та Павла.

В 1757 році містечко купив Павло Старинський, який і заклав в Ярмолинцях костел та кляштор монахів-бернардинів. Будівництво костелу було розпочате в 1793 році, та завершене в 1862 році, коштом Орловських. Католицька парафія діяла в місті з 1850 року.

Фасад храму прикрашають шість високих напівколон. По обидва боки від входу в нішах стоять статуї святих Апостолів Петра та Павла. У верхній частині фасаду на рівні другого поверху знаходиться балкон. Храм не має традиційних для костелів шатрових веж. Бокові стіни прикрашають високі арочні вікна. Споруда хоч і не вражає розмірами, зате має величний та пишний вигляд.

Після повернення комуністів в 1944 році, храм перетворили у кінотеатр, потім у будинок культури. В 1989 році костел повернули мирянам. Храм відремонтували. Зараз це діючий храм римо-католицької громади. Костел Апостолів Петра та Павла історико-архітектурна пам'ятка місцевого значення.

 

ЯРМОЛИНЦІ.

     Ярмолинці — місто, центр Ярмолинецького району в Хмельницької області.Населення селища становило 8 914  мешканців в 2001 році. На території міста виявлені поселення трипільської та черняхівських культур. Перша писемна згадка про Ярмолинці датується 1400 роком. В 1445 році місу надано магдебурзьке право. Після другого поділу Польщі в 1793 році, Ярмолинці в складі правобережної України були окуповані Російською імперією.