м. ХОРОСТКІВ. СИНАГОГА. (XIX ст.?)/(2014).

Тернопільська обл. Гусятинський р-н.

     Місто Хоростків відоме з 1340 року. В 1565 році місто мало королівський привілей, а в 1628 році отримало обмежене магдебурзьке право, як приватне місто. Отже в місті мала бути велика єврейська громада.

Але щось дізнатися про чисельність громади поки що не вдалося. Але достеменно відомо, що єврейська громада міста компактно проживала в південно-східній частині міста і мала свій храм-синагогу. За типовими архітектурними ознаками вдалося визначити споруду синагоги.

Це припущення знайшло підтвердження і після розпитів літніх мешканців міста. Зараз у приміщенні синагоги проходить ремонт, кажуть, що там проживає місцевий священик. Коли було споруджено синагогу, поки-що, встановити не вдалося. Можна лише припустити, що це XIX століття, коли розвиток торгівлі і промисловості у місті досяг найвищого рівня.

ХОРОСТКІВ.

     Хоро́стків — місто Гусятинського району, в Тернопільській області. Розташоване на річці з гарною назвою Тайна. Перша писемна згадка про поселення відноситься до 1340 року. В 1565 році місто отримало королівський привілей. В 1628 році місту було надано обмежене магдебурзьке право, як приватному місту. Населення міста в 2007 році становило 7198 осіб