КОРОПЕЦЬ. ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА Успіння Пресвятої Богородиці (1795р.)/(2012).

     В селищі Коропець, по дорозі на Горигляди, з правої сторони від дороги, на пагорбі, знаходиться деревяна церква Успіння Пресвятої Богородиці.

Споруджена церква в 1795 році. В 1992 році церква була відреставрована. Верхня частина храму та куполи були покриті залізом. До церкви ведуть сходи обсаджені обабіч деревами.

     З лівої сторони, на початку сходів, стоїть камінь з написом: «Збудовано на кошти Данчук Михайла Матвійовича з Німеччини уродженця села Коропця та громади селища».

Храм тридільний та складається з бабинця, нави, та вівтаря. Вівтар за розмірами такий самий як бабинець. Найбільша частина церкви це нава. До вівтаря, з лівого боку, знаходиться прибудова, що вінчається також куполом з хрестом. Куполами закінчуються також бабинець, нава та вівтар.

На відміну від класичних дерев’яних храмів, де є три куполи, церква Успіння Пресвятої Богородиці у Коропці увінчана чорирма куполами. Храм знаходиться на пагорбі, тому його легко помітити.

По периметру храму облаштоване піддашшя для захисту церкви від дощу та снігу. Піддашшя довжиною більше пів метра вмонтоване на вертикальній площині під кутом приблизно 20 градусів. Під піддашшям розміщені лави для відпочинку мирян.

КОРОПЕЦЬ

      Коропе́ць — селище міського типу Монастириського району в Тернопільської області. Розташоване на березі річки Коропець, що поблизу села впадає у Дністер. Населення селища в 2002 році складало -3752 особи. Поблизу Коропця виявлено археологічні пам'ятки пізнього палеоліту, трипільської та давньоруської культур. Поселення трипільської культури розміщено на узгір'ї за костьолом, недалеко від кургану, що носить назву Ганова Могила