ГОРОДЕНКА. ЦЕРКВА святого Миколая. (1793р.)/(2012).

Івано-Франківська обл.

    Трохи далі від центральної частини міста Городенка, по дорозі повз синагогу та ринок, на невеликій площі, серед одноповерхових будинків стоїть мурована церква святого Миколая.

Споруджено церкву в 1793 році, греко-католицькою громадою міста. Мурована церква була зведена на місці старої деревяної церкви (шкода що не збережена). Не велика за розмірами, класично тридільна, складається з бабинця, нави, та вівтаря. Однокупольна, позолочений купол знаходиться над навою, яка вища за бабинець та вівтар, і закінчується хрестом.

Головний фасад храму завершується трикутним, у найвищій частині закругленим фронтоном, що прикрашений декоративними вазами та кулями з хрестами. Над головним входом у храм розташований балкон. Під балконом, над головним входом у храм знаходиться фреска святого Миколая.

Виступаючі бокові частини нави закінчуються маленькими куполами з хрестами у вершині. Вівтар прямокутної форми з заокругленими боками увінчаний маленьким куполом. Подвіря церкви обгороджене залізною огорожею. До огорожі з боку головного входу на подвіря храму прилягає велика мурована арочна дзвіниця.

ГОРОДЕНКА.

    Городе́нка - містечко , районний центр в Івано-Франківській області, на землях які раніше називалися Покуттям. Перша писемна згадка про Городенка датується 1195 pоком. У 1668 році місто отримало Магдебурзьке право. Городенка входило до складу Руського воєводства з центром у Львові, і належало до Коломийського староства Речі Посполитої. У 1772 році (після першого поділу Речі Посполитої ) Городенківщина, в складі Галичини, була окупована Австро-Угорщиною. За час айстро-угорської окупації в Городенка було ліквідовано два монастирі, а в 1788 році відкрито першу світську школу - з німецькою мовою навчання.