МИХАЛЬЧЕ. КОСТЕЛ святого Михайла. (1435/1774р.)/(2012).
Івано-Франківська обл. Городенківський р-н.
В центрі села Михальче, на узбіччі центральної дороги, височить костел святого Михайла (św. Michała Archanioła).
Відомості про костел можна знайти в «Географічному словнику Королівства Польського та інших земель Слов’янських» том VI де вказано, що костел парафіяльний заклав в 1439 році такий собі Мужило (Muźyl) (Michał) з Бучача, староста Снятинський та Коломийський. Римо-католицьку парафію в Михальче було засновано також в 1439 році. Починаючи з XVI століття Покуття систематично піддавалося нападам татар. Під час одного з таких набігів в 1621 році містечко та костел були знищені ординцями.
В 1715 році, власник на той час Михальче, Ян Скарбек (Jan Skarbek) архібіскуп (епіскоп) Львівський відновив будівництво костелу, який був осв’ячений в 1775 році. Михальче втратило статус міста останнім в окрузі, це сталося в 1781 році. Зараз костел знаходиться в напівзруйнованому стані. Дах храму над навою обвалився, через що, мокнуть та руйнуються стіни. Трикутний портал ще стоїть. Сингатурка впала і лежить збоку на даху. На вікнах металеві решітки, раніше в храмі чиясь комора. Поруч з храмом збереглася дзвіниця. В арочній ніші дзвіниці стоїть скульптура святого Михайла.
Також фрагментарно зберігся мур, яким обнесено подвір’я костелу, та муровані ворота при вході на подвір’я костелу. Стан костелу не є критичним і цілком можливе його відновлення, але складається враження, що ця історична пам’ятка нікому не потрібна, зрештою як і багато інших в час «дикого капіталізму».
МИХАЛЬЧЕ.
Миха́льче – село в Городенківському районі, Івано-Франківської області. Поблизу села є залишки укріпленого городища, з часів Руси. В 1439 році тут вперше на Городенківщині було засновано римо-католицьку парафію та побудовано костел. В 1621 році, на той час місто Михальче, було знищене під час набігу татар. Михальче втратило статус міста в 1781 році.