ПІДКАМІНЬ. КАПЛИЦЯ Стіп Богородиці (1739р.)/(2011).

Львівська обл. Бродівський р-н.

      Неподалік монастиря Походження Дерева Хреста Господнього у Підкамені, на східному схилі гори Рожниця, розмістилася церква Святої Параскеви-мучениці П’ятниці. Будівництво каплиці пов’язане з явленням на цьому місці  місцевому люду Пресвятої Богородиці.

Богоматір явилася прочанам села за набожність та вірність християнським традиціям. В знак подяки Богоматір залишила на схилі гори, на згадку про явлення, відбиток своєї стопи. В 1739 році, поблизу відбитку стопи, на схилі гори, неподалік монастиря, розпочалося будівництво каплиці Стіп Богородиці. Будівництво було завершене в 1741 році. Архітекторами храму є А.Кастеллі, та Ф.Каппоні. Храм є класичним взірцем західно-європейського бароко.   

В західній традиції християнства, а також у греко-католиків каплиця нерідко є повноцінним храмом з вівтарем і можливістю релігійних відправ у ньому. Такою була збудована каплиця в Підкамені. Завдяки своїм великим розмірам капиця, з часом, стала використовуватися як храм і тепер є церквою Святої Параскеви П’ятниці. Після реставраційних робіт, що відбулися недавно, храм став окрасою села, отримав свій неповторний шарм.

ПІДКАМІНЬ

      Підка́мінь — селище міського типу в Бродівскому районі Львівської області. Розташоване на узгір’ї посеред височин Волино-Подільського пограниччя. Територія Підкамінського ключа знаходиться в межах Вороняцького і Кременецького кряжів. На південь від Підкаменя височить пасмо Подільських Товтр. Саме ж селище знаходиться безпосередньо на стику цих височин. Першою згадкою про місто є 1441 рік. Підкамінь згадують у Кресовій книзі справедливих на сторінці 119. Статус села з 1940 року. Населення 2270 людей в 2001 році.