ЧЕРВОНОГОРОД (НИРКІВ). КОСТЕЛ  Вознесіння Діви Марії         (1615 р.)/(2010).

Тернопільська обл. Заліщицький р-н.

      Костел Вознесіння Діви Марії (1615р.) знаходиться неподалік замку. Проминути його, йдучи до замку, не можливо. На початку ХVІІ століття, нові власники замку в Червоногороді, Даниловичі, на місці деревяної фортеці зводять укріплений кам'яний замок. А в 1615 році, на кошт родини Лісєцьких, неподалік будується костел.

     В ньому поселилися монахи-домініканці. Вони і підтримували храм у належному стані. Споруда і зараз вражає масивністю і вишуканістю, не зважаючи на жахливий стан. В середині костелу досі збереглися старовинні фрески, прикраси інтерєру, масивні та красиві колони. Збереглася і пам'ятна таблиця з 1618 року, та портрет Антонія Хржановського, за кошти якого було вчинено прибудову до костелу.

     Костел має багато житлових приміщень, де жили монахи. Костел зараз переданий Українській автокефальній православній церкві. В урочищі будується чоловічий монастир, напевно тому поруч костелу стоїть якась незрозуміла будова, типу барак, з бляхи. Не зважаючи на солідний вік костелу він не включений до памяток архітектури України, що сприяє його руйнуванню.

                                       НИРКІВ (ЧЕРВОНОГОРОД)

     Нирків (Червоногород) - село Заліщицького району Тернопільської області. Розташоване на річці Джурин, на заході району. До 1970 року до складу Нирківської сільради входило село Червоне (колишній Червоногород (Czerwonogród); назва походила від кольору ґрунтів у долині річки Джурин, але після репатріації польського населення (1945), цей населений пункт виключили з облікових даних сільради. Урочище (територія — 72 га) зберегло назву Червоне. Населення села Нирків в 2001 році сладало 1013 жителів.