ВИШНІВЕЦЬ. ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА святої Трійці. (1892р.)/(2012).
Тернопільська обл. Збаразський р-н.
На узбіччі головної дороги, що проходить через містечко Вишнівець, серед дерев, височить дерев’яна церква Святої Трійці.
Споруджено церкву в 1892 році, у класичному московському патріархальному стилі, в час коли Волинь була окупована московитами з 1793 по 1914 роки.
Над притвором височить шатрова вежа у два яруси. Нава має п’ять восьмигранних куполів, центральний найбільший та
найвищий, менші чотири розміщені по кутах нави.
Головний вхід в храм знаходиться в притворі, також є бокові двері в наві. За навою знаходиться вівтар увінчаний восьмикутним куполом.
Бабинець та вівтар нижчі за наву. Церква має великі розміри, архітектурні елементи храму прямокутної форми. Відомо, що храм було зведено майстром Омеляновським. В комуністичні часи церква святої Трійці в Вишнівці була єдиною діючою в околиці.
ВИШНІВЕЦЬ.
Вишнівець ( до 1939 року Вишневець) - селище міського типу Збаражського району, Тернопільської області, на лівому березі річки Горинь (правій притоці Прип'яті). Населення у 2003 році становило 3940 осіб. Перша писемна згадка відноситься до 1395 року. Тоді Вишневець (Вишнівець) був власністю князя Корибута Ольгердича. В кінці XV століття Вишнівець отримує магдебурзьке право. З 1569 року у складі Речі Посполитої. Важливий торговельний і культурний центр південної Волині, на той час.