КОПИЧЕНЦІ. СИНАГОГА. (кінець XVIII ст.)/(2013).

Тернопільська обл. Гусятинський р-н.

     В самому центрі міста Копиченці, на головній площі знаходиться синагога. Споруджено синагогу в кінці XVIII століття. У 1755 році в Копиченцях оселився Якуб Франк, засновник однієї з течій хасидизму-франкістів.

Після цього в Копиченцях стрімко почала зростати єврейська громада. Цей процес відбувався до Першої світової війни. Перед окупацією цих земель московитами, частина євреїв виїхало в Австрії, скориставшись перебуванням Копиченців у складі Австро-Угорської імперії. За часи комунізму в синагозі розташовувалася автобусна станція. Про цей період свідчить емблема у верхній частині головного фронтону синагоги. 

Та і зараз храм використовується не за призначенням, всередині знаходяться крамнички. Але зовнішні ознаки синагоги з фронтальної сторони вгадуються і нині. Можна без вагань відгадати у цій будові синагогу. З тильної сторони ніяких ознак, що це синагога віднайти не вдалося. Якась дивна цегляна вежа бентежить уяву. Неподалік синагоги збереглася будівля єврейської школи «хедер». Приміщення знаходиться ще в досить хорошому стані, хоча зараз пустує і починає занепадати.

КОПИЧЕНЦІ.

     Копи́чинці — місто в Гусятинському районі, Тернопільської області. Залізнична станція. Місто розташоване на річці Нічлавка. Перша згадка про місто відноситься до 1443 року. З другої половини XIV століття відоме як Копачин (Копичин). Місто Копиченці отримало магдебурзьке право в 1564 році. Населення міста в 2003 році складало 7 тисяч осіб. Назву Копиченці отримало в 1615 році, коли воно перейшло у власність Копичинецьких.